Przeskok do Utah

Trzeciego dnia wynajęliśmy samochód i wyruszyliśmy w końcu w trasę. Pierwszy przystanek – miejscowość Eden w stanie Utah. Tam również mamy zamiar odwiedzić naszą rodzinę.

Blisko 1300 km (793 mile), które musieliśmy pokonać jednego dnia. Na szczęście autostrady w USA są szerokie i dobrze oznakowane. Dość szybko udało się nam opuścić Kalifornię i dotarliśmy na wyschnięte przestrzenie Nevady.

W Nevadzie nie zatrzymywaliśmy się tym razem w mieście hazardu i płatnej rozrywki – Reno. Mieliśmy kiedyś okazję spędzić tam kilka dni wraz z Asią podróżując po tamtych rejonach. Przemknęliśmy obok mijając po drodze szarobure, brunatne i czerwonawe skały. Krajobraz w tamtym rejonie jest dość monotonny. Skały, rachityczne krzaczki, przydrożne motele i stacje benzynowe, na których mieliśmy problemy z honorowaniem polskich kart kredytowych. Zawsze warto więc mieć ze sobą trochę gotówki.

Po kilkunastu godzinach jazdy międzystanową 80-tką dotarliśmy w okolice Słonego Jeziora w Utah. Tam mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska terenom, na których testowane są najszybsze pojazdy świata. To właśnie w tamtych okolicach w Bonneville Salt Flats bite są rekordy prędkości. A stamtąd bardzo blisko już do Wielkiego Słonego Jeziora i stolicy stanu Utah – Salt Lake City. Krajobraz powoli zaczął ustępować bardziej zielonym przestrzeniom. Góry przybrały kolor bardziej granitowy, a słone jezioro, które minęliśmy po lewej stronie – granatowy z białymi płatami wyschniętych połaci.

Jeszcze godzinka podróży i zawitaliśmy do Eden. Całość zajęła nam blisko 14 godzin jazdy z krótkimi postojami i tankowaniem. Byliśmy zmęczeni, ale nie wyczerpani.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s