Californication

Santa Rosa jest niewielkim miasteczkiem w Sonoma County. Ten okręg znany jest przede wszystkim z dużego nagromadzenia winnic. Jeśli więc pijecie tzw. „kalifornijskie wino” to z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, iż pochodzi ono właśnie z tego okręgu. Tym razem jeszcze nie wybraliśmy się na tradycyjne „wine testing” czyli wycieczkę po okolicznych winnicach i testowanie tutejszych trunków. Czas spędzaliśmy pomiędzy kompletowaniem rzeczy potrzebnych na naszą wyprawę do Yellowstone oraz dostosowaniu się do aktualnej strefy czasowej.

Większość sprzętów potrzebnych do biwakowania mieliśmy nadzieję albo pożyczyć od rodziny i znajomych, albo kupić. Uznaliśmy, że nie ma sensu wozić przez Atlantyk namiotu, butli gazowych , śpiworów itp. Dzięki pomocy Izy skompletowaliśmy ciepłe śpiwory, pożyczyliśmy namiot i zaopatrzyliśmy się w rzeczy potrzebne na kemping. A sądzę, że będzie to dla nas nie lada wyzwanie. Kilka dni spędzonych w Yellowstone, gdzie temperatura waha się od 15 stopni w trakcie dnia do nawet -3 stopni w nocy. Długoterminowe prognozy nie są zbyt optymistyczne. Ale mamy nadzieję, że nie zamarzniemy tam na miejscu.

Wróćmy jednak do przyjemnego pobytu w Kalifornii. Ten najbogatszy stan w USA jest kolebką demokratów. To tutaj mieszkają podobno najbardziej wyluzowani Amerykanie. Mieliśmy okazję tego doświadczyć, gdy po raz pierwszy wyjrzeliśmy za okno domu, w którym mieszkają Szwagierka – Iza i Szwagier – Michał. U sąsiada, za płotem, w pokaźnych donicach dumnie prężyły się krzaki marihuany. Sąsiad – skrzyżowanie wytatuowanego hipisa z Mad Maxem – kilka razy dziennie podlewał i głaskał owe krzaki. Podobno według prawa stanowego Kalifornii można je hodować na własny użytek… czego jednak zabrania prawo federalne. 😊

Udało się nam tu również poznać Lorie i jej rodzinę. Lorie jest znajomą rodziny z przepięknie położonym domem z widokiem na winnice Sonomy. Dom posiada kort tenisowy i sporej wielkości basen. Lorie jest pielęgniarką i biega ultramaratony. Poza tym wychowuje rodzonego syna oraz dwie adoptowane córki. Jedna pochodzi z Gwatemali, a druga jest z Chin. Wszyscy żyją swoim kalifornijskim snem w domu z widokiem na winnice, kortem tenisowym i basenem.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s