Punktualny Antonio cz.2

6:00

Budzik wstrząsnął nami punktualnie o 6:00. Nasz namiot był cały przesiąknięty wilgocią po całonocnej burzy. Słońce dopiero co zaczyna swój bieg po nieboskłonie. Zbieramy się pakując wciąż jeszcze mokre rzeczy do plecaka. Trochę zajmuje to nam czasu. Śniadanie z kupionych wczoraj serków i parówek, mycie zębów i jesteśmy w drodze.

7:15

W piętnaście minut przedostajemy się z naszymi plecakami na drugą stronę wyspy gdzie znajduje się przystań i zaczynamy wypatrywać Antonio.

SAMSUNG CSC

7:25.

Już powinniśmy słyszeć terkot silnika od łódki i widzieć zbliżający się transport. Zamiast tego z brzegu z zaciekawieniem przyglądają nam się dwie białe czaple.

7:30

Antonio gdzie jesteś?

7:35

Dobrze, że czaple nie znają polskich przekleństw. Dzieci zajęte są karmieniem rybek.

7:40

Antonio nadal nie ma. Tracę wszelką nadzieję na transport w danym dniu z naszej wyspy. Skoro łódka na ląd odpływa o 8:00 to nie mamy szans na dostanie się na nią o czasie. Na horyzoncie pojawia się łódka z robotnikami, którzy pracują na naszej wyspie. Postanawiamy, „olać Antonio” i zabrać się z nimi do Bocas. Może przynajmniej zjemy jakieś porządne śniadanie, a biuro odda nam zaliczkę za bilety?

7:45

Wypływamy z wyspy Bastimentos, a tu nagle pojawia się Antonio. Przypływa małą łupinką, na którą nijak nie zmieści się 5 osób i bagaże. Jest bardzo zawiedziony (łagodne określenie), że nie chcemy skorzystać z jego usług. Chyba jednak lepiej, że Antonio nie wychodzi ze swojej łódki, bo ode mnie dostałyby w zęby.

Pomoc nadeszła...

8:10

Dopływamy do miejscowości Bocas del Toro na Isla Colones. W oddali macha do nas jakiś gościu, żebyśmy płynęli do innego miejsca, bo łódki na ląd jeszcze (chyba) nie odpłynęły.

8:15

Dopływamy do kolejnej przystani. Na ląd odpłynęły dwie łódki. Nasza jest trzecia i jeszcze czeka. Czekając na kapitana zdążyliśmy jeszcze kupić na pobliskim straganie smaczne pierożki. Nie ma tego złego…

8:30

Wypływamy. Antonio dziękujemy za podniesienie nam ciśnienia. Nie trzeba było pić porannej kawy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s