Gadżety w podróży z dziećmi

Pokaźną część naszych podróżnych bagaży zajmuje elektronika, …oraz zasilacze do nich. Nasze dzieci z telefonami, tabletami i innymi sprzętami są „za pan brat”. Sprzęty te są głównie wykorzystywane przez nas jako elektroniczna niańka, zajmująca zabawka, która pozwala oderwać nasze dzieci np. od żmudnego przemieszczania się środkami transportu. Zdaję sobie sprawę, że zaraz specjaliści od wychowania dzieci przeklną nas za tak niecne wykorzystywanie tych gadżetów, ale odnoszę wrażenie, że chyba żaden z owych specjalistów nie spędził z trójką małych dzieci trzynastu godzin w samolocie, albo w pośledniej klasy wagonie chińskich kolei.

My na pewno nie wyobrażamy sobie Poli bez jej ulubionego czytnika e-booków Amazon Kindle. Teraz do tej kolekcji dołączył tablet Samsung Galaxy Tab3. Sam również nie potrafię obejść się bez mojego smartfona – Samsung Galaxy s4, który w podróży jest nie tylko źródłem niezbędnych informacji, ale również połączeniem z biznesem, którego niestety nie mogę tak do końca zostawiać nawet na wakacjach.

Lena już testuje

W naszej podróży istotnym elementem są również zdjęcia, które staramy się robić nawet nie posiadając żadnego wykształcenia fotograficznego. Ot takie niewinne próby fotografowania naszych pociech jakich każdy z nas podejmuje setki.

Do tej pory taszczyliśmy ze sobą lustrzankę Canona z ogromny obiektywem. Teraz mamy w planie zabranie ze sobą dwóch mniejszych aparatów, które przetestujemy w trakcie tej podróży. Pierwszym aparatem będzie Fuji FinePix X20, a drugim Samsung NX2000. Oba aparaty mają jedną zaletę – są małe i poręczne. Z pierwszych naszych prób wynika również, że oba robią ponadprzeciętnie ładne zdjęcia.

Postaramy się przetestować wszystkie wymienione wyżej sprzęty w podróży i zdać relację z tego jak się sprawują. Nie ma się co oszukiwać, nie napiszemy szczegółowych recenzji o walorach technicznych tych urządzeń. O nich niech piszą osoby, które rzeczywiście się na tym znają. My nastawimy się na opisywanie przypadków uzycia tych urządzeń w trakcie naszej podróży z dziećmi. I miejmy tylko nadzieję, że owe sprzęty przetrwają tę próbę. 😉

 

Sprzęty Samsunga zostały udostępnione nam do testów przez Samsung Polska za co ogromnie dziękujemy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s