Planowanie podróży (Panama i Kostaryka) – część 3

Nasz plan nabiera już konkretnych rumieńców włączając w to zaplanowanie szczegółowych miejsc do spania i atrakcji do odwiedzenia.

Bilety do Panamy i Kostaryki udało się nam kupić po bardzo okazyjnej cenie. Za całą naszą 5-osobową rodzinę (2 dorosłych i 3 dzieci w wieku: ponad 2 latka, 6 lat i 11 lat), bilety na trasie Berlin – Madryt – Panama City oraz powrót San Jose – Madryt – Berlin, wyniosły nas 5400 zł. Lecimy hiszpańskimi liniami lotniczymi Iberia, a same bilety udało się nam zarezerwować w styczniu bieżącego roku za pośrednictwem serwisu www.flipo.pl

Najpierw jednak czekało nas podjęcie decyzji w jaki sposób dostać się do Berlina. Zdecydowaliśmy się na dojazd własnym transportem i pozostawienie samochodu na parkingu długoterminowym w Berlinie obok lotniska. Taki parking za ok. 21 dni kosztuje ok. 90 Euro jeśli zarezerwuje się go z odpowiednim wyprzedzeniem.

Mamy nadzieję, że uda się nam bez problemów dotrzeć na lotnisko w Berlinie i dostać na samolot lecący do Madrytu. Tam wynajęliśmy hotel blisko lotniska, ponieważ przylot w nocy nie pozwoli nam na zwiedzanie Madrytu. Właściwie to następnego dnia w południe załadujemy się na samolot lecący bezpośrednio do Panama City. Po południu tego samego dnia (czyli 13 czerwca) powinniśmy już być w Panamie i pluskać się w hotelowym basenie.

Na Panama City zostawiliśmy sobie tylko jeden dzień. W planie mamy zobaczenie Starego Miasta oraz, jakże by inaczej, Kanału Panamskiego. Hotele w Madrycie jak i w Panamie rezerwowaliśmy za pomocą Booking.com. Wydawało się to nam najprostsze, a ceny najbardziej przystępne w stosunku do oferowanej jakości.

Hotel Bahia Suites – Panama City

Następnie wsiądziemy w nocny autobus i nad ranem następnego dnia dojedziemy nad drugie wybrzeże – Morze Karaibskie, a konkretnie postaramy się spędzić kilka dni na wyspach Bocas Del Toro. Miejscówkę na Bocas zarezerwowaliśmy bezpośrednio za pomocą strony internetowej hotelu… a właściwie to miejsca noclegowego, ponieważ będziemy tam spać w specjalnych (!) namiotach.

Do tego momentu mamy wszystko zaplanowane. Zarezerwowaliśmy większość biletów i noclegów. Nasz wyjazd tym razem wygląda trochę inaczej niż ostatnio, ponieważ dostępność informacji o tych krajach w Internecie i łatwość zamawiania środków transportu i noclegów jest znacząco lepsza niż w Chinach, czy nawet w Indonezji. Niemniej jednak, zapewne dopiero na miejscu okaże się, czy rezerwowanie miejsc na odległość – zda egzamin. Kolejne etapy planowania podróży będziemy opisywać w kolejnych odcinkach.

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Planowanie podróży (Panama i Kostaryka) – część 3

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s