Dla każdego – coś miłego

W domu panuje podniosła atmosfera. W końcu wyjazd już jutro. Od rana zaczęliśmy proces składania naszych rzeczy niezbędnych  do wyjazdu. Pakowanie się na dłuższe wakacje to zawsze jest pewien problem. Każdy bowiem członek rodziny ma przecież inne priorytety. Zaczynając od najmłodszych… Lena nie wyobraża sobie wyjazdu bez maskotki misia Koali i zabawki Zuzu czyli jeżdżącego, szczekającego, skomlącego i ogólnie bardzo denerwującego zwierzątka. Pola również musi zabrać swoją maskotkę Kicię oraz czytnik książek. Asia oprócz kilku kreacji ciążowych zabrała pół plecaka leków opróżniając przy tym zapasy naszej domowej apteczki. Ja zabrałem swoją nieodłączną fajkę, całą elektronikę i jakieś sto zasilaczy i przejściówek. Oczywiście jak znam życie to i tak zresztą zapomnę o tej najważniejszej.

Po ułożeniu większości rzeczy w jednym miejscu wyglądało to mniej więcej tak.

Z tego co pamiętam z poprzednich wypraw to przy pakowaniu plecaków należy pamiętać o kilku żelaznych zasadach. Ciężkie rzeczy dajemy na spód. Szampony i inne mydła w płynie pakujemy do woreczków. Zaś strategicznie ważne rzeczy, takie jak zapasowa bielizna i ubrania, rozdzielamy po kilku plecakach na wypadek, gdyby liniom lotniczym znów coś się pomieszało i Twój plecak poleciał w zupełnie innym kierunku niż zamierzany. Oczywiście tyle teorii, a w praktyce rzeczy wyglądają często zgoła inaczej.

Wszystkie rzeczy mają najwyższy priorytet co oznacza, że muszą być „pod ręką”. Pluszaki, kicie i miśki musisz spakować tak, aby były dostępne bo się dziewczynki zapłaczą. Leki również powinny być w miarę pod ręką, bo mikroby czają się za każdym rogiem. Zasilacze powinny najlepiej znajdować się gdzieś w klapie plecaka, bo przecież czytnik książek może się wyładować i córka będzie chciała się z Tobą bawić przez cały lot z Europy do Azji. Zapasowa bielizna również jest potrzebna na wierzchu, bo przecież małe dziecko może się posiusiać… i bądź tu człowieku mądry.

Pod wieczór udało się nam jednak spakować. Każdy ma swój plecak. Jutro wyruszamy.

Reklamy

2 myśli w temacie “Dla każdego – coś miłego

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s