Bezpieczna podróż? Mam nadzieję.

Kończę właśnie wszystkie formalności, które mają przekonać mnie, że nasza podróż na Bali (w końcu mega turystyczne miejsce) będzie bezpieczna. Na pierwszy ogień poszły ubezpieczenia. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że jedno z ubezpieczeń powinno obejmować „stan błogosławiony” mojej małżonki.

Po kilku godzinach weekendowego szukania w sieci i porównywania ofert zdecydowałem się na zakup standardowych ubezpieczeń podróżnych PZU Wojażer dla siebie i dzieci. Ubezpieczenie to na 24 dni w opcji obejmującej Bali kosztowało: 395 PLN (moje), 175 PLN (Poli) i 292 PLN (Leny). Oczywiście nie szalałem z „doubezpieczaniem” nas na duże sumy, ale i tak kwota wydana na ubezpieczenie trochę mnie zmroziła. Dodatkowo, dla naszej Asi – ciężarówki, wybrałem ubezpieczenie IHI Bupa, które teoretycznie posiada najlepszą ochronę dla kobiet w ciąży. Mam nadzieję, że nie sprawdzimy tego w praktyce, choć z drugiej strony warto wiedzieć na co się wydaje 150$.

Kolejna sprawa – jak nie zgubić dzieci? Jak pewnie większość rodziców, którzy odwykli od dalekich podróży z małymi dziećmi zdecydowaliśmy się również „zaobrączkować” nasze pociechy i wyposażyć je w lokalizatory GPS. Najlepsze wydały mi się lokalizatory NU-M8 dostępne w Polsce w cenie 750 PLN za szt. (Lok8U). Niestety szkopuł w tym, że obsługa w tej firmie pozostawia jak na razie sporo do życzenia i nie jestem pewien czy uda się im zdążyć na czas z dostarczeniem do nas tych lokalizatorów. Lokalizatory te mają formę zegarków i mam tylko nadzieję, że moje gwiazdy będą chciały je nosić. Dodatkowo do lokalizatorów należy wykupić usługę lokalizacyjną (11 Euro / mies.), która pozwala śledzić dany lokalizator… i miejmy nadzieję, że przyczepione do niego dziecko.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s