Planowanie wyjazdu na Bali

Dzisiaj zakończyłem ostatni etap zapewnienia nam opcji transportowych. Do biletów na trasie Warszawa – Amsterdam – Denpasar (Bali) kupiłem jeszcze bilety powrotne AirAsia (www.airasia.com) Denpasar – Singapur. A stamtąd już tylko Singapur – Amsterdam – Warszawa. 24 godziny w jedną stronę. Z przesiadkami, czekaniem na lotniskach, dwójką małych dzieci i żoną w piątym miesiącu ciąży.

Musisz wiedzieć drogi czytelniku, że AirAsia jest rok rocznie wybierana najlepszymi tanimi liniami na świecie (lata 2009, 2010 i 2011). Na razie muszę przyznać, że proces zakupu biletów był bardzo prosty, a proces ściągania dodatkowych opłat za „dodatkowe udogodnienia” – jeszcze prostszy. Bilet podstawowy kosztował 71 USD od osoby. Po dodaniu kosztów „dodatkowych udogodnień” kosztował już 100 USD.

Po dokładnym przestudiowaniu przewodników (korzystamy głównie Lonely Planet) zdecydowaliśmy się na zrobieniu sobie około 4 – 5 baz wypadowych na Bali i Lombok i zwiedzanie okolicznych atrakcji z tamtych miejsc. Tak więc początkowo mamy zamiar zatrzymać się w okolicach Jimbaran na południowo-zachodnim skraju wyspy, a następnie spędzić kilka dni w Ubud, na północy – w okolicach Seririt, popłynąć na maleńkie wysepki Gili i tam zwiedzić niejako z rozpędu Lombok. Ze względu na dość zajęty sezon warto w tym okresie (lipiec – sierpień) zawsze zarezerwować sobie przynajmniej pierwszy nocleg tak, żeby nie musieć od razu po przylocie tracić czasu na szukanie lokum. Na razie mamy więc tylko zarezerwowany pierwszy hotel gdzie spędzimy 3 dni aklimatyzując się.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s